KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15306102
nr 1530 6102
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Signerad, daterad 1927. Akvarell, bildmått: 29x46cm, yttermått inklusive ram: 43x61cm
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 mars 2023
kl 19:46:57
25/3 14:26:02
Martin Säflund
Läs mer om Martin Säflund